Fudbaleri Kristal Palasa izgubili su sa 3:1 od Arsenala u meču 37. kola engleske Premijer lige.

Palas je drugi put zaredom igrao bez Luke Milivojevića, koji nije bio u sastavu iz ličnih razloga, a nadali su se da će uspeti da oproštaj Roja Hodžsona od klupe ovog tima ulepšaju bar osvojenim bodom.

No, nije sve išlo kako su želeli, pošto je Nikolas Pepe nakon 35 minuta igre zatresao mrežu domaćeg tima i „tobdžije“ doveo u vođstvo.

Nakon lepe akcije i pasa petom Kjeran Tirni je centrirao, a Pepe naleteo na loptu i smestio je u mrežu za 1:0.

Prednost je Arsenal čuvao sve do 62. minuta, kada je Andros Taunsend centrirao iz slobodnog udarca, a Kristijan Benteke glavom zakucao loptu u gol i poravnao.

Taj rezultat bio je na snazi do početka zaustavnog vremena, kada je Gabrijel Martineli centaršut Martina Odegarda odlično primio, prijemom dao sebi for ka drugoj stativi i loptu samo ubacio u praznu mrežu.

Konačnih 3:1 postavio je Pepe svojim drugim golom u petom minutu sudijske nadoknade.

Palas je 13. na tabeli sa 44 boda, dok Arsenal zauzima deveto mesto na tabeli sa 58, jednim manje od sedmoplasiranog Totehnema i osmoplasiranog Evertona. Trenutno, „pevci“ se nalaze na mestu koje vodi u Ligu konferencija, ali će Arsenal, uz kiks ova dva kluba, te pobedu u poslednjem kolu, doći do mesta u novoformiranom takmičenju u sezoni 2021/2022.