Fudbaleri Atalante pobedili su Napoli rezultatom 4:2 u utakmici 23. kola Serije A.

Svih šest golova postignuto je u drugom poluvremenu, a goleadu je otvorio Duvan Zapata na asistenciju Luisa Murijela u 52. minutu.

Napoli je uzvratio samo šest minuta kasnije preko Pjotra Zjelinskog, ali je Atalanta golovima Robina Gosensa u 64. i Luisa Murijela u 71. minutu stekla dva gola prednosti.

Gosens je stigao da zatrese i sopstvenu mrežu u 76. minutu, ali je samo tri minuta kasnije Kristijan Romero postigao pogodak za konačnih 4:2.

Trener Atalante Đanpjero Gasperini je u finišu utakmice zaradio crveni karton zbog prigovora.

Atalanta se posle 12. pobede u ligi ušunjala na četvrto mesto gde ima 43 boda, koliko i petoplasirani Lacio koji ima slabiju gol razliku.

Napoli je ostao na sedmom mestu sa 40 bodova, a u gostujućoj ekipi je do 81. minuta igrao Nikola Maksimović.