Fudbaleri Atletik Bilbaa i Barselone odigrali su u nedelju uveče u Blilbau nerešeno 0:0, u utakmici 27. kola španske Primere.

Atletik Bilbao je ovim remijem prekinuo niz od sedam uzastopnih pobeda na domaćem terenu u prvenstvu.

Barselona je treća na tabeli Primere sa 58 bodova, Atletik Bilbao je peti sa 50 bodova. U sledećem kolu Barselona dočekuje Majorku, dok Atletik Bilbao gostuje Las Palmasu.

Iste večeri je bilo radosti u „srpskoj“ Majorki, pošto su igrači ovog kluba pobedili Đironu na domaćem terenu 1:0 u utakmici 27. kola.

Jedini gol na utakmici je postigao Hose Manuel Kopete u 33. minutu na asistenciju Kajla Larina. Ovo je četvrti poraz Đirone na pet poslednjih gostovanja u svim takmičenjima.

Đirona je druga na tabeli španske lige sa 59 bodova i zaostaje za prvoplasiranim Real Madridom sedam bodova, dok je Majorka 15. sa 27 bodova.

Majorka, za koju je odlično odigrao Predrag Rajković na golu, a čije boje brane i Nemanja Radonjić i Matija Nastasić, u sledećem kolu gostuje Barseloni, a Đirona dočekuje Osasunu.

Atletiko Madrid je u toku dana pobedio Betis sa 2:1 i to autogolom Silve u osmom minutu i golom Alvara Morate iz 44. minuta.

Morata je u 28. minutu promašio penal, a Betis je jedini pogodak postigao u nastavku kada je strelac bio Vilijam Karvaljo u 62. minutu.