Fudbalska reprezentacija Srbije do 21 godine poražena je od selekcije Francuske sa 3:0 na stadionu Partizana.

„Orlići“ su ovim porazom izgubili sve šanse da se nađu na Evropskom prvenstvu, pošto nakon četiri utakmice imaju isto toliko bodova.

Sa druge strane Francuska je prva u našoj grupi sa deset bodova iz četiri utakmice.

Mladi srpski reprezentativci igrali su veoma sporo, a većim delom utakmice glavnu reč vodili su Francuzi.

Pukla je odbrana Srbije veoma brzo, pošto je probio po desnoj strani Adli, zaobišao je našu odbranu, a potom je šutirao po zemlji u suprotan ugao. Golman Gordić nije imao baš nikakve šanse.

Pred sam kraj prvog poluvremena „galski petlovi“ su dobili i penal koji je u gol pretvorio Guiri.

U drugom poluvremenu smo ponovo gledali potpunu dominaciju francuskih fudbalera. Srbija je pokušavala da izmenama unese bar nekakvu pometnju, selektor je još polovinom ovog dela igre uveo Ilića i Daničića, ali nije bilo nekih izglednijih prilika sem šuta Tedića koji je završio van okvira gola.

Međutim, kako Srbi nisu uspeli da šanse materijalizuju i uvedu meč u neizvesnu završnicu, Francuska je to kaznila i preko Čerkija postigla i treći, ujedno i poslednji gol na meču.

SRBIJA M21: Gordić – Šehović, Hamenović, Marković, Bjeković – Milosavljević, Topić, Stuparević – Gavrić, Tedić, Terzić. Klupa: Čestić, Daničić, Đerlek, Eraković, Milojević. Selektor: Živković.

FRANCUSKA M21: Melije – Kalulu, Saliba, Badijašil, Trafer – Adli, Tiram, Kakere – Diop, Kalimuendo, Guiri. Klupa: Antist, Bad, Beka Beka, Čerki, Čo, Čotar, Diješ, Gusto, Luakaba. Selektor: Ripol.

BONUS VIDEO Bajro Župić o dizanju Piksija u vazduh, bežanju Sliškovića, čuvanju Deja i „dozvoli za ubijanje“