Mančester junajted prokockao je šansu da preskoči Lester i Čelsi posle kikseva u 35. kolu Premijer lige. "Crveni đavoli" su na svom "Old Trafordu" sve do 96. minuta imali zagarantovana tri boda, a onda je Obafemi pogodio mrežu za konačnih 2:2 (2:1).

Tim Ole Gunara Solskjera igra fantastično otkako se fudbal vratio na Ostrvo, ne znaju za poraz.

Očekivalo se da će lako izaći sa „svecima“ koji su ušuškani u sredini tabele Premijer lige, ali…

Upravo su iz te rasterećenosti gosti na „Old Trafordu“ prvi došli do prednosti preko Armstronga. To nije poljuljalo Junajted, već je izazvalo žestoku reakciju.

Za samo tri minuta u periodu od 20. do 23. domaćin je preko Markusa Rašforda i Entonija Marsijala uspeo da preokrene rezultat.

Drugo poluvreme nije bilo efikasno kao prvo, mreže su mirovale. Činilo se da će Junajted upisati novu „trojku“ koja će ga lansirati na toliko željeno treće mesto na tabeli, koje vodi direktno u Ligu šampiona naredne sezone, ali su ostali „bez goriva“.

Tim čije boje brani srpski reprezentativac Nemanja Matić, koji je odigrao ceo meč, povukao se i branio stečenu prednost. Očekivano, usledila je kazna u dubokoj sudijskoj nadoknadi, kada je na asistenciju Bednareka mrežu pogodio Obafemi.

Do kraja Premijer lige ostala su još tri kola, Mančester je na petoj poziciji sa 59 bodova, ima isto bodova kao i četvrtoplasirani Lester, dok Čelsi ima 60 bodova.