Fudbaleri TSC-a odigrali su na svom terenu u Bačkoj Topoli nerešeno 0:0 protiv Čukaričkog, u utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Ekipe nisu napravile mnogo prilika, a najzanimljivija situacija dogodila se u 57. minutu kada je igrač TSC-a Nemanja Petrović šutirao iz slobodnog udarca.

Golman beogradske ekipe Filip Samurović je odbio loptu u prečku, ali je bilo nejasno da li je lopta prešla gol liniju.

Posle upotrebe VAR tehnologije procenjeno je da lopta nije prešla liniju. TSC je deveti put u prvenstvu odigrao nerešeno i treći je na tabeli sa 60 bodova, sedam manje od drugoplasiranog Partizana.

Čukarički je takođe devetu utakmicu završio remijem i zauzima peto mesto sa 45 bodova, bodom više i utakmicom više od šestoplasiranog Radničkog 1923.

U sledećem kolu TSC će igrati u Novom Sadu protiv Vojvodine, a Čukarički će dočekati Partizan.

Ranije u toku dana Vojvodina je u Pančevu pobedila Železničar sa 3:0 (2:0). Vojvodina je povela u 10. minutu golom Mihaila Ivanovića, a prednost je udvostručio Dejan Zukić iz jedanaesterca u 23. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ivanović, svojim drugim golom na utakmici u 59. minutu. Novosadska ekipa ima 13 pobeda u prvenstvu i četvrta je na tabeli sa 47 bodova. Železničar je posle 16. poraza na pretposlednjem 15. mestu sa 26 bodova.