Fudbaleri Brajtona savladali su Totenhem rezultatom 1:0 u poslednjoj utakmici 21. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Grejema Potera je u susret ušla sa dve pobede u prethodne tri utakmice, a povela je u 17. minutu kada je na asistenciju Paskala Grosa pogodak postigao Leandro Trosar.

U startnoj postavi Totenhema se našao i Geret Bejl, ali ekipa Žozea Murnja u odsustvu povređenog Harija Kejna nije mnogo dobila sa Velšaninom.

Brajton je u finišu meča mmogao do do drugog gola, ali je udarac Arona Konolija sa gol linije u 85. minutu izbacio Tobi Alderveireld.

Totenhem je izgubio od Liverpula na svom terenu u prošlom kolu i vezao je drugi uzastopni poraz pa sada zaostaje 11 bodova za vodećim Mančester sitijem.

Brajton je stigao do 21. boda i trenutno na 17. mestu ima sedam bodova više, ali i utakmicu više od Fulama, koji je prvi tim u zoni ispadanja.