Fudbaleri Liverpula pobedili su Vest Hem rezultatom 3:1 u utakmici 21. kola Premijer lige.

Prvo poluvreme proteklo je u tvrdoj igri u kojoj nije bilo mnogo prilika za gol.

Vest Hem je pokušavao da dugim loptama i centaršutevima napadne odbranu Liverpula u kojoj su bili Džordan Henderson i Nat Filips, ali Antonio i Souček nisu dobili adekvatan pas.

Liverpul je u dva navrata zapretio preko Origija, ali je Belgijanac jedan udarac poslao preko gola, dok je u drugoj situaciji kasnio na petercu na centaršut Endija Robertsona.

Antonio je imao veliku priliku za gol u 56. minutu kada je odlično šutirao, ali je lopta prošla pored gola već savladanog Alisona.

Samo minut kasnije Vest Hem je kažnjen kada je Mo Salah dobio loptu na levoj strani, ušao u kazneni prostor i onda lepim udarcem pogodio dalji ugao za vođstvo Liverpula.

Deset minuta kasnije, Egipćanin je još jednom bio strelac i to posle kontre iz udžbenika.

Vest Hem je izveo korner, lopta je stigla do Aleksandera-Arnolda na desnoj strani.

Usledio je pas iz prve na levi bok za Šaćirija koji je opet iz prve sjajno našao Salaha, a ovaj rutinski matirao Fabijanskog.

Liverpul je u finišu meča stigao i do trećeg gola, a postigao ga je Đini Vajnaldum posle sjajne akcije rezervista Firmina i Okslejda-Čemberlejna.

Holandski reprezentativac je igrao svoj 200. meč u Premijer ligi.

Vest Hem je uspeo da ublaži poraz u 87. minutu kada je posle kornera loptu nsa petercu pokupio Kreg Doson i postavi konačnih 1:3.

Liverpul je posle drugog vezanog trijumfa u ligi pretekao Lester na tabeli i sada ima 40 bodova.

Vest Hem je prekinuo niz od osam mečeva bez poraza u svim takmičenjima i trenutno drži peto mesto, sa 35 osvojenih bodova.