Novo kolo španskog prvenstva, nova uzbuđenja.

Fudbaleri Sevilje poraženi su na gostujućem terenu od Đirone rezultatom 2:1.

Svih 90. minuta na terenu je proveo Nemanja Gudelj, ali nije uspeo da pomogne svom timu, koji je nakon ovog poraza na očajnom 17. mestu.

Sevilja davno nije bila ovako nisko, a sudbinu su im zapečatili golovima u 46. i 88. minutu Kristijan Stuani i Janhel Herera.

Jedini gol za goste je postigao Tangaj Nianzu u 13. minutu.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su u derbiju Baskije ljutog rivala Atletik Bilbao sa 3:1.

Strelci za Sosijedad bili su Aleksander Sorlot u 25, Takefusa Kubo u 37. i Mikel Ojarzabal iz penala u 62. minutu. Gol za goste postigao je Oihan Sanset u 40. minutu.

Bilbao je od 60. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Jeraj Alvarez, nakon grubog starta.

Sosijedad je 11. pobedom u prvenstvu stigao do 35 bodova i zauzima treće mesto na tabeli, dok je Bilbao na osmoj poziciji sa 26 poena.

R. Sosijedad – Atletik Bilbao 3:1 (2:1)

(Sorlot 27, Kubo 35, Ojarzabal p 63 – Sanset 40)

14.00 Hetafe – Espanjol

16.15 Almerija – Atletiko Madrid

21.00 Kadiz – Elče

Selta Vigo – Viljareal 1:1 (0:1)

(Larsen 68 – Moreno 15)

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“