Fudbaleri Napolija odigrali su nerešeno na domaćem terenu protiv Frozinonea 2:2 i tako su se udaljili trci za Ligu šampiona.

Napolitancima je ovo bio treći remi u poslednjih pet kola, dok će bod više značiti gostima koji se žestoko bore za opstanak.

Iako je Napoli poveo preko Matea Politana u 16. minutu, priliku za izjednačenje imao je Matijas Sule sa bele tačke.

Ipak, golman Aleks Meret je uspeo da odbrani njegov pokušaj u u 30. minutu, te je domaćin otišao sa 1:0 na poluvreme.

Ipak, izjednačenje je stiglo u 50. minutu kada je Valid Čedira uspeo da postigne gol.

Trinaest minuta kasnije, Napoli je opet imao vođstvo, u gužvi pred golom najbolje se snašao Viktor Osimen i pogodio za 2:1, da bi Čedira u 73. minutu postavio konačan rezultat.

U devetom minutu nadoknade drugi žuti karton u ekipi Napolija zaradio je Mario Rui, a sudija Mihael Fabri je nedugo zatim odsvirao kraj.