Dušan Vlahović ne prestaje da postiže golove za Fjorentinu u Seriji A.

Srpski reprezentativac nastavio je golgetersku seriju i protiv Salernitane, pošto je postigao pogodak u 51. minutu utakmice za 2:0.

Dušan je primio loptu na ivici šesnaesterca, a potom je preciznim i snažnim udarcem lobovao golmana.

Vlahović je postigao drugi gol za svoj tim, kojim je udvostručio prednost stečenu u prvom poluvremenu. Strelac prvog gola bio je Bonaventura.

Dušan se tu nije zaustavio, pa je postigao i treći gol za svoj tim, odnosno drugi svoj na meču i to u 84. minutu. Konačnih 4:0 za Fjorentinu postavio je Male pred sam kraj utakmice.

Ovim golovima Vlahović se osamio na listi strelaca Serije A, sa 15 golova na 17 mečeva ove sezone. Podsetimo, Srbinu fali još gol kako bi sustigao Kristijana Ronalda po golovima u kalendarskoj godini u Seriji A.

Portugalac je svojevremeno za godinu dana postigao 33 gola, dok je Dušan trenutno na 32 gola.

Vlahović je istovremeno postao tek treći igrač koji je postigao više od 30 golova u Seriji A u jednoj kalendarskoj godini. Pre njega to su uradili samo pomenuti Ronaldo i Luka Toni.

BONUS VIDEO Vuletić: Vazura je odbio da se obori Zvezdina titula