(AP Photo/Ian Walton)

Zanimljivo veče u Premijer ligi

U utorak uveče odigrana su četiri meča 19. kola Premijer lige, a Njukasl i Arsneal trebalo je da prirede najveći spektakl.

Umesto toga videli smo meč bez golova, u kom se mora reći da je Arsenal bio daleko opasniji rival.

Stvorile su „tobdžije“ već na samom početku nekoliko šansi, ali je Nik Poup na golu „svraka“ bio veoma siguran i do kraja susreta sačuvao mrežu uz četiri briljantne odbrane.

Njukasl je tako po prvi put nakon 2010. godine ostao neporažen na stadionu Arsenala, dok su „tobdžije“ prekinule niz od pet pobeda u Premijer ligi.

Arsenal je i dalje prvi na tabeli sa 44 boda, dok je Njukasl treći sa 35, koliko ima i Mansčester junajted, koji je lako savladao Bornmut na svom terenu sa 3:0.

(AP Photo/Dave Thompson)

Najviše golova viđeno je na meču Evertona i Brajtona, gde su „galebovi“ slavili sa 4:1 i to neočekivano lako.

Brajton je poveo preko Mitome u 14. minutu, a početak drugog poluvremena bio je tragičan za „karamele“. Brajton je u razmaku od sedam minuta postigao tri gola, a strelci su bili Ferguson, Marč i Gros.

Iako je pitanje pobednika već tada bilo rešeno, Everton je uspeo da postigne počasni gol i to iz penala preko Greja.

Brajton je osmi sa 27 bodova, dok je Everton u seriji od pet utakmica bez pobede i trenutno je na 16. poziciji sa samo bodom više i utakmicom više od timova iz zone ispadanja.