Aleksandar Mitrović Foto:Ian Tuttle / Shutterstock Editorial / Profimedia

Srpski golgeter nastavlja da trese mreže u Engleskoj

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović postigao je vodeći gol za Fulam u meču protiv Lestera u 19. kolu Premijer lige.

Mitrović je sjajno iskoristio asistenciju Vilijana, primio je loptu kako treba, a onda bez problema zatresao mrežu „lisica“ za 1:0 u 18+7. minutu.

Srbinu je ovo bio 11. gol za Fulam ove sezone i trenutno je četvrti na listi strelaca u engleskoj eliti.

Nekoliko minuta pre toga Mitrović je bio na travi, pošto je ležao u bolovima nakon brutalnog starta Endidija. Vezista Lestera je želeo da startuje na loptu, ali je zakasnio i stradala je Mitrovićeva desna noga.

Srpki napadač je dugo ležao sa bolnom grimasom na licu, lekari su mu ukazivali pomoć, ali je na kraju skupio snage da nastavi meč.

Zanimljivo je da Endidi nije dobio ni žuti karton za oštar start.

Do kraja utakmice Lester je bio bolji rival, a Juri Tilemans imao je nekoliko velikih prilika do donese poravnanje u rezultatskom smislu.

Belgijski vezista je pred kraj utakmice pogodio i prečku, ali „lisice“ ni iz 15 šuteva nisu uspele da savladaju Bernda Lena.

Nažalost, Mitrović je dobio žuti karton zbog jednog oštrog starta i biće suspendovan za narednu utakmicu protiv Čelsija u Premijer ligi.