Ubedljiva pobeda.

Fudbaleri Njukasla pobedili su u nedelju na svom terenu ekipu Totenhema 6:1 u utakmici 32. kola Premijer lige.

„Svrake“ su pitanje pobednika rešile već do 21. minuta, pošto su domaći već vodili 5:0. Njukasl je potom mirno meč priveo kraju i zasluženo je stigao do novog trijumfa u Premijer ligi. Po dva gola za Njukasl postigli su Džejkob Marfi u drugom i devetom minutu i Aleksander Isak u 19. i 21. minutu. Po jednom u listu strelaca upisali su se Žoelinton u šestom i Kalum Vilson u 67. minutu. Jedini gol za Totenhem postigao je Hari Kejn u 49. minutu.

Njukasl je treći na tabeli sa 59 bodova uz meč manje, dok je Totenhem peti sa 53. Njukasl će u narednom kolu Premijer lige gostovati Evertonu, dok će Totenhem na svom terenu igrati sa Mančester junajtedom. Fudbaleri Vest Hema pobedili su takođe u nedelju Bornmut 4:0 golovima Majka Antonija u petom, Lukasa Pakete u 12, Deklana Rajsa u 43. i Pabla Fornalsa u 72. minutu.