Preokret.

Fudbaleri Notingem Foresta savladali su Njukasl na gostovanju 3:1 na Boxing Day u 19. kolu Premijer lige.

Domaćin je stigao do vođstva u 23. minutu posle penala koji je realizovao Aleksander Isak. Usledio je potpuni preokret nekadašnjeg šampiona Evrope. Kris Vud, bivši fudbaler Njukasla, postigao je tri gola. Izjednačenje je doneo u prvom minutu sudijske nadoknade na asistenciju Antonija Elange.

Isti igrači učestvovali su i kod drugog gola koji se desio u 53. minutu. Treći gol za Notingem, Vud je postigao na asistenciju Murilja u 60. minutu. Ispostavilo se da je to sve kada su u pitanju golovi na ovoj utakmici.

Njukasl je sedmi na tabeli Premijer lige sa 29 bodova i ovo je šesta utakmica od poslednjih sedam bez pobede za „svrake“, dok je Notingem Forest na 16. mestu i ima 17 bodova.