Fudbaleri Njukasla pobedili su na gostovanju ekipu Lestera sa 4:2, u meču 35. kola Premijer lige i napravili veliko iznenađenje.

#related-news_0

U meču koji je je obilovao sa golovima, „svrake“ su od početka do kraja nadigrale favorizovane „lisisce“ i na efikasnom partijom došli do neočekivane pobede.

Gosti su do prednosti došli preko Džoa Viloka u 22. minutu, a drugi gol u prvom poluvremenu postigao je Pol Damet glavom u 34. minutu.

U nastavku meča Kalum Vilson je postigao dva gola za Njukasl, u 65. i 74. minutu, da bi golove za Lester postigli Mark Olbrajton u 80. i Keleči Iheanačo u 87. minutu.

Na tabeli Premijer lige Lester je treći sa 63 boda, a Njukasl je na 13. mestu sa 39 bodova.

Lester je ovim porazom sebi zakomplikovao siruaciju u borbi za Ligu šampiona, iako i dalje sve drže u svojim rukama.

Čelsi zaostaje dva boda, a Vest Hem pet i oba tima imaju utakmicu manje, tako da bi do kraja mogli da vidimo veliku borbu jer će ssvoju šansu vrebati i Totenhem i Liverpul.