Fudbaleri Fulama osvojili su bod na gostovanju Viganu i sa četvrte pozicije se plasirali u baraž za Premijer ligu.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović i njegovi saigrači remizirali su sa Viganom, a vodeći pogodak za domaćina postigao je Mur u 32. minutu. Ipak, Fulam je u 50. minutu golom Kebana poravnao rezultat i stigao do remija.

Bod u poslednjem kolu Čempionšipa nije bio dovoljan londonskom klubu da pretekne Brentford koji je poražen od Barnslija (2:1), pa se Fulam u baraž plasirao sa četvrte pozicije. Za čudo i direktan plasman u Premijer ligu ekipi sa „Krejven Kotidža“ bila je potrebna pobeda, ali i porazi Vest Broma i Brentforda, pa će do elite morati dužim putem.

Rival Fulamu u polufinalu plej-ofa biće Kardif, dok će se u drugom dvomeču sastati Brentford i Svonsi. Pobednici će se na Vembliju boriti za mesto u Premijer ligi koje su već obezbedili Lids i Vest Bromvič Albion.

Iz drugog ranga takmičenja ispali su Hal, Čarlton i Barnsli.