Srpski fudbaler Nikola Milenković postigao je gol za Fjorentinu u meču 26. kola Serije A.

Srpski defanzivac je burno proslavio pogodak u 42. minutu susreta, kada je „viola“ povela sa 2:1.

Fjorentina je izvela prekid pred kraj prvog poluvremena, sa desne strane je centaršut išao do druge stative, dok je Milenković čekao u sredini.

Borha Valero je dugom loptom pronašao saigrača na levoj strani, ovaj je ubacio u peterac, gde se lopta odbila do Milenkovića.

„Bleki“ se bacio i zakucao je nogom u mrežu protivničkog kluba, a golman Luiđi Sepe ostao je nemoćan.

Prethodno je Lukas Martinez Kvarta postigao pogodak za vođstvo Fjorentine u 28. minutu, a zatim je Juraj Kucka izjednačio u 32.

Rezultatom 2:1 se otišlo na poluvreme, da bi u drugom pre kraja meča Jasmin Kurtić izjednačio na 2:2 u 72. minutu.

Njegov tim je do kraja odigrao 3:3 jer su igrači Parme poveli u 90. minutu pogotkom Valentina Mihaile, ali je Fjorentina bod izborila autogolom Simonea Jakoponija.

Da podsetimo, Milenković je ove sezone za svoj tim postigao tri gola zajedno sa ovim protiv Parme. Prethodno je pogađao mrežu Udinezea i Đenoe, a gol Đenoi dao je još u decembru.