Fudbaleri Nigerije plasirali su se u polufinale Afričkog kupa nacija, pošto su u Abidžanu pobedili selekciju Angole sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola za Nigeriju bio je Ademola Lukman u 41. minutu.

Mrežu Angole tresao je i Viktor Osimen, ali mu je gol poništen, dok su igrači poraženog tima pogodili stativu u 59. minutu.

Tada su Zinija delili centimetri da se porslavi, ujedno da anulira prednost „Super orlova“.

Nigerijci, koji su poslednji put bili šampioni Afrike 2013. godine, u polufinalu će igrati protiv boljeg iz meča Zelenortska ostrva – Južna Afrika.

Fudbaleri Konga plasirali su se u polufinale Afričkog kupa nacija, pošto su u Abidžanu pobedili Gvineju sa 3:1.

Povela je Gvineja golom Mohameda Baje iz penala u 20. minutu, da bi preokret i pobedu Kongu doneli pogocima Šansel Mbemba u 20, Žoane Visa iz penala u 65. i Artur Masuaku u 85. minutu.

Kongo će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Mali – Obala Slonovače.