Fudbaleri Liverpula pobedili su u nedelju uveče na svom terenu Totenhem 4:2, u utakmici 36. kola Premijer lige.

Liverpul je potpuno kontrolisao tok meča u prvih sat vremena do sedamdesetak minuta na Enfild Roudu, a onda je iznebuha popustio.

Tim Jirgena Klopa je, srećom po sebe, dotle već stvorio dovoljnu zalihu da Totenhem u postojećem izdanju nije mogao do kraja da naškodi „redsima“.

Oni su poveli u 16. minutu golom Mohameda Salaha, a prednost je udvostručio Endi Robertson u 45. minutu. Treći gol u 50. minutu postigao je Kodi Gakpo, a četvri pogodak Harvi Eliot u 59. minutu.

Golove za londonsku ekipu postigli su Rišarlison u 72. i Hjung-Min Son u 77. minutu i to nakon perioda u kom je delovalo da će Totenhem potonuti još dublje.

Umesto toga, Son i Rišarlison su tresli Alisonovu mrežu, a ovaj drugi je bio u opasnoj šansi pred kraj utakmice da poptuno zabiberi čorbu Liverpulu i dovede Klopa do ivice živaca.

Gola nije bilo, nadoknadu od sedam minuta je Liverpul preživeo i upisao novi trijumf koji mu ne znači sada mnogo u šampionskoj trci koju vode Arsenal i Mančester siti.

Liverpul ima 23 pobede i treći je na tabeli sa 78 bodova. Postekogluov sastav je doživeo četvrti uzastopni poraz u prvenstvu, ukupno 11. i zauzima peto mesto sa 60 bodova, četiri više od šestoplasiranog Njukasla.

Ranije u toku danan u nedelju, Brajton je na svom terenu pobedio Aston Vilu 1:0, a Čelsi je na Stamford Bridžu pobedio Vest Hem 5:0.