Verner

Fudbaleri Lajpciga upisali su ubedljivu pobedu na gostovanju Majncu (5:0) u okviru 27. kola Bundeslige.

Mrežu domaćina u 11. minutu načeo je Timo Verner na dodavanje Laimera, a vođstvo je u 23. minutu udvostručio Poulsen odličnim udarcem glavom na centaršut Sabicera.

Isti dvojac, samo u zamenjenim ulogama, bio je koban po Majnc i u 36. minutu. Poulsen je proigrao Sabicera koji je razrešio sve dileme po pitanju pobednika.

Drugo poluvreme obeležio je Timo Verner sa još dva pogotka. Nemački napadač pogocima je potpisao ubedljivu pobedu Lajpciga i stigao do 24. gola u sezoni.

Lajpcig je pobedom popravio utisak iz prethodnog kola u kojem je osvojio samo bod protiv Frajburga, dok je Majnc ostao na 27 bodova i samo četiri koraka ispred Dizeldorfa koji je na mestu koje vodi u baraž za opstanak.