Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Porto u meču prvog kola grupne faze Lige šampiona sa 2:1.

Atletiko je slavio u jednoj od najčudnijih završnica mečeva koje smo videli poslednjih godina.

Sva tri gola postignuta su u nadoknadi, a Atletiko je od gotovog umalo napravio veresiju.

Prva prava šansa viđena je tek u 54. minutu kada je Jan Oblak morao da brani šut sa distance Eustakiju.

Desetak minuta kasnije, Porto je bio u boljoj šansi kada je sa desne strane iz prve pucao rezervista Žoao Mario.

Žoao Mario se uhvatio za glavu, ni ne sluteći šta će se dešavati u završnici meča. Atletiko je preživeo i šut i gužvu pred golom u 69. minutu.

Nadoknada će nakon toga potrajati skoro kao produžetak. Mehdi Taremi je desetak minuta ranije dobio crveni karton, a Mario Ermoso je uz mnogo sreće i odbitak pogodio za 1:0 u 91. minutu.

Porto je izjednačio penalom u 96. minutu realizovao ga je Mateus Uribe, a Antoan Grizman je u 101. minutu glavom zatresao mrežu za konačnih 2:1.

Bio je na pravom mestu u pravo vreme i doneo je svom timu prvu i vrlo važnu pobedu.