Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili na domaćem terenu Brentford rezultatom 2:1 u osmom kolu Premijer lige golovima Skota Mektominija u 90+3. i 90+7. minutu, dok je Čelsi vezao drugu uzastopnu pobedu pošto je kao gosti savladao Barnli rezultatom 4:1.

Matijas Jensen je šokirao navijače na „Old Trafordu“ kad je u 26. minutu doveo Brentford u vođstvo. Ređale su se šanse pred golom gostiju, izabranici Erika Ten Haga nisu uspevali da pošalju loptu u mrežu i delovalo je da će uslediti nova blamaža „crvenih đavola“ i treći uzastopni poraz na domaćem terenu u Premijer ligi što se klubu ranije nikad nije desilo.

Da ne bude tako, pobrinuo se rezervista Skot Mektomini koji je ušao u igru u 87. minutu, a u 90. mu je poništen gol zbog ofsajda. To ga nije pokolebalo, postigao je golove u 90+3. i 90+7. minutu i tako doneo izuzetno važnu pobedu „đavolima“.

Početak meča u Barnliju nije nagoveštavao pobedu Čelsija, pošto je domaćin golom Vilsona Odobera poveo u 15. minutu. Posao „plavcima“ da dođu do preokreta olakšao je autogolom Al Dakil u 42. minutu. U drugom poluvremenu Čelsi je bio dominantan i lako stigao do ubedljive pobede.

Kol Palmer je bio siguran sa bele tačke u 50. minutu, a Rahim Sterling je povećao na 3:1, 15 minuta kasnije, dok je rezervista Nikolas Džekson stavio tačku na meč u 74. minutu. Srpski golman Đorđe Petrović meč je gledao sa klupe „plavaca“.

Fulam je kao domaćin pobedio Šefild Junajted u meču koji su obeležila dva autogola, po jedan sa obe strane. Reprezentativac Srbije Saša Lukić odgledao je meč sa klupe Fulama.