Nemanja Matić Foto:LiveMedia / ddp USA / Profimedia

Fantastično.

Nemanja Matić je golom u dubokoj nadoknadi utakmice protiv Torina doneo Romi remi u meču 15. kola Serije A, 1:1.

Matić je na teren ušao u 54. minutu, ali je samo minut kasnije usledio „hladan tuš“ za „vučicu“ u Rimu, pošto je Torino stigao do prednosti preko Karola Linetija.

Usledila je veoma nervozna završnica u kojoj je Roma pokušavala da stigne do gola protiv „bikova“, ali je klub iz Pjemonta uspešno odolevao sve do same završnice.

No, nije izgledalo da će biti završeno dobro po Romu pošto je u 89. minutu nervozni Žoze Murinjo dobio crveni karton jer je besneo kraj aut-linije, potom je Andrea Beloti promašio penal u drugom minutu sudijske nadoknade, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima.

U četvrtom minutu nadoknade Paulo Dibala je šutirao, pogodio prečku, lopta se odbila van kaznenog prostora do Matića koji je fantastično šutirao i pogodio mrežu rivala koju je čuvao Vanja Milinković-Savić.

Verona za koju nastupaju Darko Lazović i Ivan Ilić poražena je od Specije na svom terenu sa 2:1, Lazović je na terenu bio do 72. minuta, a Ilić je susret presedeo na klupi.

Serija A, 15. kolo

Atalanta – Inter 2:3 (1:1)

(Lukman 24, penal, Palomino 77 – Džeko 36, 56, Palomino 62. ag)

Roma – Torino 1:1 (0:0)

(Matić 90+4 – Lineti 55)

Monza – Salernitana 3:0 (2:0)

(Karlos Augusto 24, Dani Mota 35, Pesina 74. penal)

Verona – Specija 1:2 (1:0)

(Verdi 30 – Nzola 53, 69)

18.00 Milan – Fjorentina

20.45 Juventus – Lacio

Napoli – Udineze 3:2 (2:0)

(Osimen 15, Zjelinski 31, Elmas 58 – Nestorovski 79, Samardžić 82)

Sampdorija – Leće 0:2 (0:1)

(Kolombo 45+1, Banda 83)

Bolonja – Sasuolo 3:0 (1:0)

(Ebišer 30, Arnautović 50, Ferguson 78)

Empoli – Kremoneze 2:0 (0:0)

(Kambiađi 46, Parizi 88)

BONUS VIDEO Postao golman jer je lenj i mrzelo ga da trči – srpski div mogao u Mančester, Zlatan mu je idol