Fudbaleri Napretka pobedili su u ponedeljak uveče na gostujućem terenu ekipu Zlatibora sa 2:1, u utakmici 26. kola Superlige Srbije.

Napredak je poveo u sedmom minutu golom Alena Melunovića iz jedanaesterca, a izjednačio je Marko Momčilović u 45. minutu.

Pobedu Napretku doneo je Saša Marjanović pogotkom u 87. minutu. On je ispratio dobar centaršut sa leve strane, bio je pribran u kaznenom prostoru rivala i glavom je pogodio metu.

Ekipa iz Kruševca prekinula je niz od dva poraza, a posle šeste prvenstvene pobede zauzima 16. mesto na tabeli sa 25 bodova.

Zlatibor je pretrpeo 15. poraz i 18. je na tabeli sa 21 bodom. U sledećem kolu Napredak će dočekati Bačku, a Zlatibor će u Beogradu igrati protiv Partizana.

Ranije u ponedeljak Bačka i Mladost odigrali su nerešeno 1:1.