Milan Đuričić, trener Napretka; Foto: Irfan Licina/Starsport

Fudbaleri Napretka iz Kruševca savladali su Kolubaru u 1. kolu Superlige Srbije sa 3:0, dok je duel Radnika i Metalca u Surdulici okončan bez pobednika, 0:0.

Napredak je protiv novog člana elitnog ranga pitanje pobednika rešio već početkom drugog poluvremena.

Prvo je Đorđe Jovanović dva puta zatresao mrežu gostiju, u 24. i u 42. minutu, da bi Srđan Kočić u drugom minutu drugog poluvremena postavio velikih 3:0.

To nije bilo i poslednje uzbuđenje, pošto je Stefan Jovanović u 72. minutu dobio drugi žuti karton i napustio teren.

Kruševljani su se ovom pobedom popeli na visoko drugo mesto, iza Partizana, koji je postigao jedan gol više.

U drugom meču dana meč Radnika i Metalca završen je bez golova, uz samo jednu izglednu šansu, i to u sudijskoj nadoknadi, kada je odbrana tima iz Surudulice uspela da u poslednjem momentu sa gol linije izbaci loptu.