Fudbaleri Napolija pobedili su kao domaćini Udineze sa 5:1 u 36. kolu italijanske Serije A.

Naplitanci su do prednosti stigli golom Pjotra Zjelinskog u 28. minutu, kada je naleteo na odbitak i smestio ga u praznu mrežu, da bi na 2:0 povećao Fabijan Ruiz na asistenciju Zjelinskog prelepim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 31. minutu.

Udineze je do pogotka stigao preko Stefana Okake u 41. minutu, i to je bilo sve od tima iz Udina.

U drugom poluvremenu Irving Lozano je iskoristio grešku poslednje linije Udinezea i pogodio gol u 56. minutu, deset minuta kasnije Đovani di Lorenco je povećao na 4:1, dok je konačan rezultat postavio Lorenco Insinje, takođe nakon odbitka.

Napoli je tako došao do drugog mesta Serije A sa 73 osvojena boda, jednim više od Milana i Atalante, a četiri od Juventusa, dok je Udineze 12. sa 40 bodova.