Fudbaleri Milana savladali su Juventus sa 3:0 u meču 35. kola Serije A i ekipu iz Torina "gurnuli" daleko od Lige šampiona.

Izjednačena borba viđena je u prvih 45 minuta, obe ekipe su imale po pet udaraca ka golu rivala, neprecizni su bili Đorđo Kjelini u domaćem, odnosno Teo Ernandez i Brahim Dijaz u dresu ekipe iz „grada mode“.

Ipak, gola nije bilo sve do sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je Brahim Dijaz došao do odbijene lopte i sa ivice kaznenog prostora zatresao mrežu Juventusa.

Mogao je Juve do izjednačenja početkom drugog dela, ali je Rodrigo Bentankur u situaciji kad je bio sam ispred Đanluiđija Donarume veoma loše šutirao. Milan je dobio sjajnu šansu da povede sa 2:0 nakon što je lopta pogodila Kjelinija u ruku prilikom šuta, Paolo Valeri je nakon konsultacije sa VAR sobom i pregledanog snimka pokazao na penal, ali je Frenk Kesi očajno šutirao, pa Vojčeh Ščešni nije imao težak zadatak da spreči da lopta završi u golu.

Kako je i Zlatan Ibrahimović napustio igru zbog povrede u 65. minutu, činilo se da bi Juve mogao do preokreta, ali je umesto toga upravo Ante Rebić bio čovek odluke. U 78. minutu hrvatski internacionalac je dobio loptu od Ismaela Benasera, pogledao i loptu plasirao tako da Poljak nikako nije mogao da je dohvati, pa je rezultat dupliran. Četiri minuta kasnije Hakan Čalhanoglu je izveo slobodan udarac, Fikajo Tomori nadskočio defanzivce Juventusa, a lopta završila u desnom gornjem uglu za 3:0.

Kako Juventus nije uspeo da pogodi mrežu Donarume, Milan je pobedom od 3:0 nadoknadio poraz iz prvog dela sezone od 3:1, pa tako tri kola pre kraja ima tri boda više i bolji međusobni skor, te je Juventusu, kako bi preskočio velikog rivala i domogao se Lige šampiona, neophodno da Milan izgubi najmanje četiri od mogućih devet bodova, ali i da Juventus dobije sva tri meča.

Nešto veće šanse Juventus ima kada je u pitanju Napoli, koji ima bod više od tima iz Torina, ali je problem u tome što je pitanje da li će „bjankoneri“ uspeti da osvoje maksimum bodova, s obzirom na to da ih nakon nezgodnog meča protiv Sasuola očekuje i derbi protiv šampiona Intera, nakon čega će sezonu zatvoriti protiv Bolonje.