Atletičarka iz Venecuele Julimar Rohas i argentinski fudbaler Lionel Mesi ovogodišnji su najbolji sportisti u Južnoj Americi.

Oni su pobedili u izboru Međunarodnog udruženja sportskih novinara (AIPS), dok je za najbolju južnoameričku ekipu proglašena fudbalska reprezentacija Argentine.

Lionel Mesi je prvi put u karijeri osvojio veliki trofej sa reprezentacijom, koja je bila najbolja na Kupu Amerike prvi put posle 1993. godine.

Argentina je u finalnom susretu južnoameričkog prvenstva pobedila njavećeg rivala, ekipau Brazila sa 1:0, a strelac jedinog pogotka na „Marakani“ u Rio de Žaneiru bio je Anhel di Marija.

Pored toga, Mesi je osvojio i „Zlatnu loptu“ ispred Roberta Levandosvkog.

Rohas, 26-godišnja atletičarka u troskoku, osvojila je zlatnu medalju na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Tokiju, a ujedno je u ovoj disciplini bila najbolja i dominirala tokom poslednje Dijamantske lige.

Na Olimpijskim igrama, Rohas je skokom od 15,67 metara srušila 26 godina star rekord koji je držala Inesa Kravec (15,50).