EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Neverovatna utakmica za turskog šampiona

Fudbaleri Trabzona deklasirali su favorizovani Monako sa 4:0 na svom terenu u četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope.

Utakmica je bila izuzetno atraktivna, viđeno je čak 37 šuteva, ali je razlika bila u tome što je Trabzon korsitio svoje šanse.

Najpre je u 44. minutu autogol postigao defanzivac Monaka Malang Sar. rezervista Vitor Ugo je početkom drugog dela povisio na 2:0, a pitanje pobednika rešio je Enis Barhi golom u 57. minutu.

Da poraz Monaka bude još teži pobrinuo se Trezege u 69. minutu, a ni pet izmena gostima nije pomoglo da dođe makar do počasnog gola.

Trabzon je ovom pobedom zakomplikovao računicu u Zvezdinoj grupi, pošto je skočio na drugo mesto sa šest bodova koliko ima i Monako. Zvezda je nakon poraza u Mađarskoj sa 2:1 na poslednjem mestu sa tri boda, dok je Ferencvaroš prvi sa devet bodova i ima najviše šansi da ode u narednu fazu Lige Evrope.

Turski predstavnik u sledećem kolu ide na noge Zvezdi, dok Monako gostuje u Mađarskoj.