Ferencvaroš/ Foto: EPA-EFE/Tibor Illyes

Mađarski tim je obezbedio proleće u Evropi.

Fudbaleri Ferencvaroša i Monaka podelili su bodove u Mađarskoj nakon velike borbe, u meču 5. kola grupe H Lige Evrope – 1:1.

Ferencvaroš je nakon osvajanja boda ostao na čelu tabele, dok će odluka o tome ko će proći dalje uz njih, pasti 3. novembra, kada se igra poslednje kolo Lige Evrope.

Monako je bio bolji u prvom delu meča i to je iskoristio Visam Ben Jeder koji je nakon dodavanja Aksela Disisija pogodio za 1:0.

Mađari su u drugom minutu nadoknade prvog dela mogli da izjednače, ali je Kristofer Zakarijasen promašio dobru šansu.

Domaći su uspeli da izjednače pred sam kraj meča, u 82. minutu kada je Zakarijasen bio precizan.

U poslednjem kolu Monako dočekuje Crvenu zvezdu, a Trabzon je domaćin Ferencvarošu.