Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Trabzona u meču 5. kola grupe H Lige Evrope rezultatom 2:1.

Heroji crveno-belih bili su  Aleksandar Katai i Aleksandar Pešić, koji su golovima u 37. i 64. minutu doneli pobedu šampionu Srbije.

Od samog početka se moglo naslutiti da će ovo biti veoma zanimljiv meč, sa puno golova.

Gledali smo veoma dobro i otvoreno prvo poluvreme, pošto su šanse stvarale obe ekipe.

U redovima Trabzona najviše je pretio Marek Hamšik, koji je šutirao čak četiri puta ka Zvezdinom golu.

Sa druge strane, pretio je Eraković, ali i Katai u nekoliko navrata. Najbolju šansu je propustio upravo Katai u 24. minutu, pošto je Ugurčan Čakir odbranio njegov udarac iz velike blizine.

Trabzon je u 34. minutu pogodio stativu nakon što je Enes Bardi snažno šutirao sa skoro 30 metara, ali je Milan Borjan, ipak, uspeo da dodirne loptu i ona je završila na desnoj stativi.

Zvezda je do prednosti stigla u 37. minutu nakon „bombe“ Aleksandra Kataija, čiji šut Čakir nije mogao da zaustavi.

Ipak, Trabzon je uz dosta sreće veoma brzo izjednačio, samo dva minuta kasnije, golom Bakasetasa iz slobodnog udarca.

Kao i u prvom delu, šanse su u drugom poluvremenu dolazile nakon grešaka protivnika, a prvu je imao Trabzon u 55. minutu.

Trezege je loše šutirao i rezultat na semaforu je ostao isti. Odmah nakon toga, u 56. minutu, Hamšik je pogodio prečku i delovalo je da će turski šampion u tom trenutku slomiti otpor Crvene zvezde.

To se nije desilo i Zvezda je u 64. minutu došla do prednosti, tako što je Pešić iskoristio sjajan centaršut Osmana Bukarija.

Bilo je mirno sve do 76. minuta, kada je Trabzon pojačao tempo i bržom igrom je pokušavao da izjednači.

Jedinu pravu šansu do kraja su imali u 87. minutu, nakon što je Bukari izgubio loptu na sredini terena.

Trezege je pokupio loptu, krenuo je ka golu, ali je njegov udarac izblokirao Aleksandar Dragović.

Zvezda se nakon ovog meča nalazi još uvek na poslednjem mestu sa šest bodova, dok je Trabzon na trećem mestu sa isto toliko bodova.

Monako i Ferencvaroš su remizirali u Mađarskoj (1:1) i zbog toga je Mađarski tim uspeo da obezbedi plasman u nokaut fazu sa 10 bodova, dok je francuski tim na drugom mestu sa sedam bodova.