(AP Photo/Frank Augstein)

Fulam se udaljio od Evrope...

Fudbaleri Fulama poraženi su od Totenhema sa 1:0 na svom stadionu u meču 21. kola Premijer lige.

Pobednički gol postigao je Hari Kejn u provm minutu nadoknaade prvog poluvremena.

Kejn je primio loptu od Sona na ivici šesnaesterca, a zatim se okrenuo i šutirao u sam ugao gola Fulama. Golman Bernd Leno nije imao nikakve šanse da odbrani.

To je bio 266. Kejnov gol za totenhem, čime se izjednačio sa Džimijem Grivsom, najboljim strelcem u istoriji kluba i sada je samo pitanje vremena kada će ga prestići.

Fulam je u drugom delu igre bio nešto bolji tim, ali nije imao nijednu stopostotnu šansu. Aleksandar Mitrović je imao priliku da glavom zatrese mrežu u drugom delu, ali je šutirao preko gola.

AP Photo/Frank Augstein

U 87. minutu utakmice srpski napadač je zabrinuo sve navijače, pošto je završio na travi sa bolnom grimasom na licu. Imao je bolove u nozi, izašao je sa terena šepajući, ali je uspeo da smogne snage i završi utakmicu.

Fulam je ostao na sedmoj poziciji sa 31 bodom, ali i 21 odigrnaom utakmicom, što je dos ada uspeo samo još Totenhem.

„Pevci“ su peti, drže mesto koje vodi u Ligu Evrope, a imaju 36 bodova, tri manje od Mančester junajteda uz utakmicu više.

PREMIJER LIGA, 21. KOLO

SUBOTA

Liverpul – Čelsi 0:0

Bornmut – Notingem Forest 1:1 (1:0)

(Entoni 29 – Saridž 84)

Lester – Brajton 2:2 (1:1)

(Olbrajton 38, Barns 63 – Mitoma 27, Ferguson 88)

Arsenal – Mančester junajted 3:2 (1:1)

(Nketija 24, 90, Saka 53 – Rašford 17, Martinez 59)

PONEDELJAK

Fulam – Totenhem 0:1 (0:1)

(Kejn 45+1)

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“