Nastavljaju put ka Vembliju.

Fudbaleri Fulama uspeli su da savladaju Sanderlend u ponovljenoj utakmici 4. kola FA kupa i tako prođu u narednu rundu prestižnog engleskog takmičenja.

Fulam je protiv ekipe iz Čempionšipa odigrao 1:1 28. januara na svom terenu, pa je bilo potrebno da bude odigrana i druga utakmica na kojoj je Sanderlend bio domaćin.

No, ekipa iz Londona je uspela da spreči iznenađenje u velikoj meri zahvaljujući reprezentativcu Srbije.

Poveli su igrači Fulama preko Harija VIlsona u 8. minutu, a trenutak odluke na meču dogodio se u 59. minutu. Mitrović, koji je malo pre toga ušao u igru, je izašao sam ispred golmana Sanderlenda Entonija Patersona, šutirao, čuvar mreže rivala mu odbranio a lopta je krenula ka korneru.

Ipak, nije dopustio Mitrović da izađe, vratio je na veoma spretan način nazad u kazneni prostor gde je Andreas Pereira bio na pravom mestu i pogodio za 2:0.

Uspeo je Sanderlend da se vrati preko Džeka  Klarka u 77. minutu i priđe na 2:1, Lejvin Kurzava je u 82. minutu doneo 3:1 Fulamu, da bi do kraja meča domaćin imao snage samo da smanji, ne i da izjednači rezultat.