"Kraljevski klub" igra za titulu.

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Svetskog prvenstva za klubove pošto su sa 4:1 savladali egipatski Al Ahli.

#related-news_0

Real je poveo u 42. minutu nakon velike greške rivala u poslednjoj liniji i pokonjene lopte preko Vinisijusa Žuniora u 42. minutu, da bi na 2:0 povećao Federiko Valverde iz odbitka početkom drugog poluvremena.

U 65. minutu Egipćani su sa penala smanjili na 2:1 golom Alija Malula, ali je na isti način pet minuta pre kraja mogao da uzvrati Luka modrić, no njegov udarac je zaustavlje. Ipak, dramu je sprečio Rodrigo u dubokoj sudijskoj nadoknadi lepim udarcem iz kaznenog prostora, da bi u osmom minutu dodatka meču Serhio Ambas potvrdio prolaz svog tima u borbu za trofej.

Madriđane u finalu očekuje saudijski Al Hilal, a meč je na programu 11. februara od 20 časova.

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa