Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović postigao je novi pogodak u dresu Fulama u pobedi na gostovanju Svonsiju od 5:1.

Mitrović se upisao u strelce u meču sa Svonsijem, u odloženom meču 26. kola engleskog Čempionšipa.

Napadač srpske reprezentacije je postigao svoj 35. pogodak ove sezone na 33 meča Čempionšipa i dodatno povećao rekord koji je postavio još pre nekoliko mečeva.

Svonsi je od 42. minuta imao igrača manje zbog isključenja Rajana Meninga, što je Mitar kaznio u nastavku.

Praktično tek što su igrači dve ekipe izašli iz svlačionica, Hari Vilson mu je asistirao za pogodak i 1:0. Nedugo zatim, Fulam je duplirao prednost autogolom Bendžamina Kabanga u 52. minutu.

Ekipa iz Londona do kraja meče je došla do ubedljive pobede. Treći gol je deo Bobija Rida, a tračak nade domaem timu je doneo Pirs u 75. minutu.

Ipak, Fulam postiže još dva gola preko Nika Viljamsa i dolazi do ubedljive pobede.

Podsećamo, Mitrović je rekord postavio golom u meču sa Piterborouom, krajem februara, kada je nadmašio brojke Ajvana Tonija iz Brentforda, strelca 32 gola.

BONUS VIDEO: Aleksandar Mitrović, gol za Fulam – Blekpul 1:0