mitrović gol azerbejdžan baku

Napadač Srbije Aleksandar Mitrović postigao je i drugi gol protiv Azerbejdžana u 81. minutu utakmice u Bakuu.

Srbija se dugo mučila posle izjednačujućeg gola Emina Mahmudova u 60. minutu sa bele tačke, ali je onda u ključnim trenucima svojom bravurom Mitrović pokazao zašto je rekorder u nacionalnom dresu sa 41 golom.

On je u 81. minutu primio kratku loptu od Sergeja Milinković-Savića na 16 metara od gola Azerbejdžana i bez oklevanja je, sa mnogo samopouzdanja, šutirao slabijom, levom nogom.

To mu nije smetalo da pogodi evrogol, svoj drugi na utakmici, posle onog iz 16. minuta susreta. Ovim drugim su „orlovi“ poveli sa 2:1 protiv veoma tvrdog i motivisanog rivala.

Mitrović je svojim pogotkom izazvao i burnu reakciju selektora Dragana Stojkovića Piksija, koji je pored aut linije skakao veoma srećan zbog onoga čemu je upravo svedočio.