Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Kruševcu domaći Napredak sa 1:0, u utakmici petog kola Super lige Srbije.

Jedini gol postigao je Stefan Đorđević u 58. minutu.

Napredak je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je u 79. minutu drugi žuti karton dobio Uroš Rašković.

Vojvodina sada ima tri pobede i peta je na tabeli sa 11 bodova. Napredak je pretrpeo treći poraz i sa tri boda zauzima 16. mesto.

U sledećem kolu Vojvodina će dočekati Partizan, a Napredak će u Beogradu igrati protiv Rada.

Fudbaleri Mladosti iz Lučana pobedili su na svom terenu Rad sa 1:0, u utakmici petog kola Super lige Srbije.

Jedini gol postigao je Aleksandar Ješić u 80. minutu.

U 84. minutu direktan crveni karton dobio je igrač domaćih Mladen Krajišnik.

Mladost ima četiri pobede i zauzima peto mesto na tabeli sa 12 bodova, koliko imaju trećeplasirani Partizan i četvrtoplasirani Spartak.

Poslednjeplasirani Rad je pretrpeo peti poraz i jedina je ekipa bez bodova.

Fudbaleri Voždovca i Zlatibora odigrali su u Beogradu nerešeno 1:1.

Zlatibor je poveo golom Milana Đokića u 69. minutu iz jedanaesterca, a domaći su izjednačili pogotkom Nikole Vujnovića u 78. minutu.

Beogradska ekipa je 11. na tabeli sa sedam bodova, a Zlatibor je pretposlednji sa jednim bodom.

Mačva i Novi Pazar odigrali su u Šapcu 1:1.

Domaći su poveli u 11. minutu kada je strelac bio Miloš Zukanović, a izjednačio je Ševkija Resić u 62. minutu. Novi Pazar je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je drugi žuti karton dobio Abdulaje Sise.

Novi Pazar i Mačva imaju po četiri boda, na 13. i 14. mestu na tabeli.

Fudbaleri Mačve i Novog Pazara odigrali su u Šapcu nerešeno 1:1.

Domaćin je poveo golom Miloša Zukanovića u 11. minutu, a bod Pazarcima doneo je Ševkija Resić, koji je bio precizan u 62. minutu.

Gosti iz Novog Pazara imali su od 55. minuta igrača manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Abdulaje Sise.

Pazar i Mačva imaju po četiri boda i zauzimaju 13. i 14. mesto na superligaškoj tabeli.

Novi Pazar će u šestom kolu biti domaćin Radniku iz Surdulice, a Mačva ekipi subotičkog Spartaka.