Fudbaleri Bajerna slavili su kao gosti protiv Arminije u Bilefeldu sa 4:1, dok su Borusija Menhengladbah i Volfsburg odigrali nerešeno, 1:1 u mečevima 4. kola Bundeslige.

Šampion Nemačke nastavlja da melje nesmanjenom žestinom.

Pobednik Lige šampiona je u prva četiri kola postigao ukupno 17 golova čime je izjednačen rekord Borusije Menhengladbah iz sezone 1967/68. A Tomas Miler i Robert Levandovski se igraju sa protivničkim odbranama, danas su podelili sve na ravne časti, postigavši po dva gola.

Sav posao pobednik Lige šampiona završio je u prvih 45 minuta, kada je poveo sa 3:0.

Miler je otvorio seriju u osmom, a do poluvremena dva puta je pogodio Levandovski, u 26. i prvom minutu nadoknade vremena u prvom delu.

Kada je Tomas Miler u 51. minutu postigao gol za 0:4, sve je bilo jasno, mada je Arminija, povratnik u elitnu grupu uspala da sedam minuta kasnije ublaži poraz.

Levandovski je u novoj sezoni već postigao sedam golova, a kuriozitet je da se sada protiv svakog od preostalih timova u Bundesligi, postigao makar po jedan gol.

U večernjem terminu Borusija Menhengladbah nije uspela da kod kuće pobedi Volfsburg.

Golovi su pali u poslednjih 12 minuta, prvo je Hofman u 78. minutu doneo prednost Menšu, da bi pet minuta pre kraja Veghost obezbedio bod „vukovima“, koji sada imaju četiri remija u četiri odigrane utakmice.