Fudbaleri Fjorentine pobedili su Kaljari u meču sedmog kola Serije A sa 3:0.

Niko Gonzales je postigao prvi pogodak već u trećem minutu, dok je Alberto Dosena autogolom pomogao „violi“ da već posle 21. minuta susreta vodi sa 2:0.

Konačan rezultat postavio je M’Bala Nzola u četvrtom minutu sudijske nadoknade, pa je on samo overio pobedu svog tima.

Ceo meč je u dresu Fjorentine odigrao Nikola Milenković, srpski reprezentativac, a na golu Kaljarija je bio Boris Radunović. U ponedeljak su odigrana još dva meča u Seriji A.

Torino i Verona su odigrali nerešeno bez golova i za „bikove“ je deo meča odigrao Nemanja Radonjić, dok je ceo meč odigrao Vanja Milinković-Savić, a za Veronu je nastupio Darko Lazović.

Monca je u ponedeljak pobedila Sasuolo sa 1:0, a jedini pogodak na tom susretu postigao je Lorenco Kolombo u 66. minutu.

Fjorentina sada ima 14 bodova na petom mestu tabele, Kaljari je zakucan za dno sa samo dva boda, Torino je deseti sa devet bodova, a Verona 15. sa osam.

Monca uprkos pobedi zauzima tek 12. mesto sa devet bodova, koliko ima i jedanaestoplasirani Sasuolo posle sedam odigranih utakmica u prvenstvu Italije.