Fudbaleri Čelsija pobedili su Fulam sa 2:0 u meču sedmog kola Premijer lige.

Čelsi je čitav posao završio u razmaku od dva minuta, a čekanje na preskupo pojačanje u liku Mihajla Mudrika konačno se isplatilo.

„Plavci“ su upravo njegovim potezom posle dobrog prijema lopte u sredini i nisko šutnute lopte uspeli da povedu u 18. minutu sa 1:0.

Tada je sjajan pas u začetku akcije poslao Tijago Silva, koji je i na drugoj strani prikazao odličnu partiju za 39-godišnjeg veterana. Lopta je stigla do Levija Kolvila, a Kolvil je uposlio Mudrika za laganu realizaciju.

Samo minut kasnije Armando Broja je postavio konačan rezultat posle velike greške štopera Fulama Tima Rima, mada je bilo još šansi da se rezultat promeni.

Jednu je imao u dresu Fulama i Saša Lukić, koji je u 78. minutu dobro šutirao, ali je i Robert Sančez odlično odbranio, pa se rezultat nije menjao, a Čelsi je prekinuo nezgodan niz od tri meča bez postignutog pogotka.

„Plavcima“ je ovo bio drugi trijumf od početka sezone, pa se uz još dva remija i tri poraza nalaze na 11. mestu Premijer lige, dok je Fulam dve pozicije ispod sa identičnim skorom, ali lošijom gol razlikom.