Aktuelni šampion drži prvo mesto, i dalje ne zna za poraz ove sezone

Fudbaleri Milana savladali su u subotu na San Siru gradskog rivala Inter sa 3:2 (1:1) u „Derbiju dela Madonina“ i najatraktivnijoj utakmici petog kola Serije A.

Inter je bolje otvorio utakmicu i poveo preko Marcela Brozovića u 21. minutu, ali je već sedam minuta kasnije izjednačio Rafael Leao i tako postao prvi Portugalac koji je se upisao u strelce u milanskim derbijima.

Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao roso-nerima, pa je francuski napadač Olivje Žiru u 54. minutu postigao gol za 2:1, a Leao drugim pogotkom na meču doneo Milanu nedostižnih 3:1.

Nominalni gost je golom Edina Džeka ublažio poraz u 67. minutu, a fudbaler iz BiH postao je najstariji strelac za Inter u duelima protiv Milana u Seriji A.

Džeko je sa 36 godina i 170 dana prestigao Valtera Samjuela koji je protiv gradskog rivala postigao gol sa 34 godine i 198 dana.

Posle nekompletnog petog kola Serije A Milan je lider sa 11 bodova, a bod manje, ali i meč manje imaju prvi pratioci Roma i Atalanta.

Inter je na petoj poziciji sa devet bodova.

U poslednjem meču dana Lacio je izgubio od Napolija nakon prekreta sa 2:1, a srpski vezista Sergej Milinković Savić je proveo svih 90 minuta na terenu, ali bez učinka.