Aleksandar Mitrović Foto:Reuters/Paul Childs

Nezaustavljiv je srpski napadač.

Aleksandar Mitrović nastavlja da briljira u Premijer ligi i samo je Erling Holan efikasniji ove sezone.

Mitrović je postigao šesti gol za svoju ekipu u Premijer ligi i nastavio sjajnu seriju golova.

On je u 83. minutu na asistenciju Tetea vratio nadu svom timu da može da izjednači na gostovanju Totenhemu u derbiju Londona, ali je domaći tim sačuvao prednost.

Mitrović je primio loptu u kaznenmom prostoru, namestio se i postigao evrogol za nadu koja na kraju nije bila dovoljna za izjednačenje.

Hojbjerg je doveo Totenhem u prednost u 40. minutu da bi je udvostručio Hari Kejn u 75. minutu.

Totenhem je pobedom izbio na drugo mesto sa 14 bodova, dok je Fulam deseti sa 9.

U ostalim mečevima šestog kola Premijer lige danas su postignuti sledeći rezultati: Everton – Liverpul 0:0, Brentford – Lids 5:2 (2:1), Čelsi – Vest Hem 2:1 (0:0), Njukasl – Kristal Palas 0:0, Notingem Forest – Bornmut 2:3 (2:0) i Vulverhemton – Sautempton 1:0 (1:0).

Kasnije se sastaju se Aston Vila i Mančester siti, a u nedelju su na programu mečevi Brajton – Lester (15.00) i Mančester junajted – Arsenal (17.30).