Fudbaleri Udinezea pobedili su u subotu uveče na gostujućem terenu ekipu Milana sa 1:0, u utakmici 11. kola Serije A.

Jedini gol postigao je Roberto Perejra u 62. minutu iz jedanaesterca. To je bila prva pobeda Udinezea ove sezone u prvenstvu, posle koje je ekipa na 16. mestu na tabeli sa 10 bodova.

Milan je u poslednje tri utakmice bez pobede, a posle trećeg poraza zauzima treće mesto na tabeli sa 22 boda, šest manje od prvoplasiranog Intera.

Istog dana je i gradski rival „rosonera“ Inter odigrao svoj meč sa Atalantom i rešio ga je u svoju korist sa 2:1.

Inter je poveo u 40. minutu golom Hakana Čalhanoglua iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Lautaro Martinez u 57. minutu. Konačan rezultat postavio je Đanluka Skamaka pogotkom u 61. minutu.

Posle devete pobede Inter se učvrstio na prvom mestu na tabeli sa 28 bodova, pet više ali i utakmicom više od drugoplasiranog Juventusa.

Atalanta je prekinula niz od dve pobede, pretrpela je četvrti poraz i sa 19 bodova zauzima peto mesto na tabeli.

Ranije u toku dana Napoli je na gostujućem terenu pobedio Salernitanu sa 2:0, a Inter je u Bergamu pobedio Atlantu sa 2:1.