Fudbaleri Juventusa izgubili su od Milana u meču devetog kola italijanske Serije A sa 2:0.

Milan je pokazao bolju igru od tima Masimilijana Alegrija koji u prvenstvu ne može da se sastavi cele sezone.

Čvršće i konkretnije je igrao šampion Italije koji se pobedom ušunjao među četiri najbolje ekipe prvenstva, dok Juventus kuburi na osmom mestu.

Bolje nije ni zaslužio tim Dušana Vlahovića i Filipa Kostića, a Dušan je izmenjen u 79. minutu kada se umesto njega na terenu našao Moiz Ken.

Dotle nije imao mnogo upotrebljivih lopti, te je imao jedan udarac pored gola, dok je Kostić bio solidno zatvoren.

Fikajo Tomori je u nadoknadi prvog dela igre postigao svoj drugi gol u Seriji A, kada mu je „asistirao“ Olivije Žiru, čiji je odbitak pokupio Tomori.

To je Tomoriju i drugi gol protiv Juvea, kom je zatresao mrežu i maja prošle godine. Milan je na poluvreme otišao s prednošću, a u drugom je Juventus mogao da primi još bar dva gola.

Braim Dijaz je u 54. minutu udvostručio prednost Milana maestralnom solo akcijom, iz kontre otvorene posle pogrešnog dodavanja indisponiranog Vlahovića ka sredini igrališta.

Kasnije je solidnu šansu za „rosonere“ imao i Rafael Leao u 76. minutu kada je dobro i snažno šutirao, ali mu je udarac izblokiran.

Na drugoj strani je Arkadijuš Milik bio u prilici u 71. minutu, ali njegov udarac glavom nije završio u mreži.

Sudija je razmatrao i da li da igranje rukom fudbalera Juventusa pred golom crno-belih, posle žalbe Radeta Krunića, pretvori u kazneni udarac.

To nije uradio, posle čega je šansu jednu šansu propustio i rezervista Ken koji je imao jednu od poslednjih šansi u svom timu.

Divok Origi je u 92. minutu promašio zicer kada je izašao sam ispred Tatarušanua koji mu je mirno odbranio, a mir na terenu narušen je minut kasnije kada je zbog jednog duela nastala gužva na sredini terena.

Tom prilikom su Sandro Tonali i Leandro Paredes dobili žute kartone, premda je meč dotle bio bez mnogo nervoze i nesportskih poteza.