Nastavlja da provocira.

Granit Džaka ponovo je bio u centru negativnih dešavanja na utakmici. Nakon pobede njegovog Arsenala nad Totenhemom na strani (2:0), uputio se prema domaćim navijačima u nameri da sa njima uđe u sukob.

Prvo je golman Arsenala Arona Ramsdejla šutnuo navijač Totenhema kada je poljubio dres na grbu „tobdžija“, što je bio uvod u reakciju Džake, koji je pojurio ka tribini na kojoj je došlo do incidenta.

Trener Arsenala Mikel Arteta jurio je Švajcarca po terenu, kako bi sprečio da situacija eskalira, i uspeo je u tome.

Arsenal je slavio golovima u prvom poluvremenu. Najpre je golman Ugo Ljoris sproveo loptu u sopstvenu mrežu u 14. minutu, a potom je konačan rezultat postavio Martin Edegor u 36. minutu, na asistenciju Bukaja Sake. Tobdžije su sve bliže tituli, trenutno imaju osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester siti.

Podsećamo, Džaka je provocirao i na utakmici Svetskog prvenstva u Kataru između Srbije i Švajcarske, kada je obukao dres sa brojem „26“ i prezimenom Jašari.

BONUS VIDEO Šta nas čeka u sportskoj 2023.