Bolonja Siniše Mihajlovića je na svom terenu savladala Speciju sa 4:1 u okviru 31. kola Serije A, dok je Atalanta u derbiju savladala Juventus minimalnim rezultatom 1:0.

Rikardo Orsolini je u 12. minutu bio precizan sa „bele tačke“ za ekipu Bolonje, a Musa Barou je samo šest minuta kasnije uvećao prednost.

Specija je do kraja prvog poluvremena uspela da smanji prednost preko Ismajlija, ali je to bilo sve što su gosti uradili.

Matijas Svanberg  je golovima u drugom poluvremenu   postavio konačan rezultat i doneo ubedljivu pobedu Bolonji.

Tim Siniše Mihajlovića se nalazi se na 11. mestu sa 37 bodova, dok je Specija na 14. mestu sa 32 boda.

U derbiju kola, Atalanta je uspela da savlada Juventus minimalnim rezultatom 1:0.

Pobedu ekipi iz Bergama doneo je Ruslan Malinovski u 87. minutu meča.

Juve se ovim porazom praktično oprostio od titule, koju je osvojio bez prekida od sezone 2011/12. Ekipa Andree Pirla je trenutno četvrta sa 62 boda, 12 manje od vodećeg Intera, uz meč više, koji ima torinski klub.