Siniša Mihajlović

Fudbaleri Bolonje izgubili su od Rome na gostujućem terenu rezultatom 1:0 u meču 30. kola italijanske Serije A.

U interesantnoj utakmici obe ekipe su propustile po nekoliko dobrih prilika, posebno Bolonja koja je tokom prvih 45 minuta uputila čak 10 šuteva ka golu Rome.

Ipak, nisu uspeli da iskoriste nijednu od njih, pa je u 44. minutu stigla kazna u vidu pogotka Borhe Majorala.

U drugom delu meča obrnuta slika, Roma je diktirala dešavanja na terenu, bila konkretnija i imala više situacija kada je mogla da ugrozi gol Bolonje, ali nije uspela, dok je Bolonja propustila da svoj jedini šut u okvir gola pretvori u pogodak, pa je „vučica“ zabeležila trijumf kojim je ostala u trci za plasman u Ligu Evrope, pošto je sedma sa 54 boda, jednim manje od Lacija, uz meč više.

Bolonja je sigurna na sredini tabele sa 34 boda, 12 više od Kaljarija koji se nalazi „ispod crte“.