Fudbaleri Lacija pobedili su kao gosti Veronu sa 1:0 u utakmici 30. kola italijanskog prvenstva.

Jedini gol postigao je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić u prvom minutu nadoknade vremena.

Fudbaler Lacija Felipe Kajsedo zatresao je mrežu u 47. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije gol poništen zbog ofsajda.

Rimski klub sada ima 17 pobeda i sa 55 bodova zauzima šesto mesto na tabeli. Verona je osma sa 41 bodom.

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu Đenou sa 3:1.

Crno-beli su poveli u četvrtom minutu golom Dejana Kuluševskog, a prednost je udvostručio Alvaro Morata u 22. minutu. Za gostujući tim pogodak je u 49. minutu postigao Djanluka Skamaka, a pobedu Juventusu obezbedio je Veston Mekeni golom u 70. minutu.

Juventus ima 18 pobeda i treći je na tabeli sa 62 boda, bodom manje od drugoplasiranog Milana. Prvi je Inter sa 74 boda.

Kaljari je pretrpeo 18. poraz u Seriji A i prvi je u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 22 boda. Kaljari ima pet bodova manje, ali i utakmicu više od Torina koji je prvi iznad crte.

Fudbaleri Napolija pobedili su kao gosti Sampdoriju sa 2:0.

Golove su postigli Fabijan Ruis u 35. i Viktor Osimhen u 87. minutu.

Sampdorija je postigla gol u 75. minutu kada je strelac bio Morten Torsbi, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog prekršaja.

Napoli ima 19 pobeda i četvrti je na tabeli sa 59 bodova, a Sampdorija je posle 14. poraza 10. na tabeli sa 36 bodova.