Fudbaleri PSŽ-a pobedili su Monpelje u polufinalu Kupa tek posle booljeg izvođenja penala.

Bilo je 2:2 posle produžetaka, i to tako što je Monpelje dva puta uspeo da anulira Embapeov gol.

U 83. minutu, Delor je bio strelac za drugo izjednačenje, pa je meč uveden u produžetke i došlo se do penala.

Tu je pet serija bilo besprekorno, u šestoj je Sambija promašio za Monpelje, što je kaznio Kin.

Naš reprezentativac Mihailo Ristić savršeno je izveo 4. penal, ali njegov saigrač i golman Berto nije imao sreće.

„Pročitao“ je nekoliko udaraca, ali su šutevi bili efektni i izuzetno precizni, na kraju ga je prevario Nejmar „sitnim“ hodom do lopte.

Akter meča bio je i bivši igrač Crvene zvezde Demijen le Talek od 68. minuta, Petar Škuletić ostao je na klupi.

Bilo je mnogo tenzije, PSŽ je bio pod paklenim pritiskom zbog toga što gubi od Lila u borbi za titulu, pa bi poraz u Kupu predstavljao žestok udarac. Na kraju je čak i došlo do koškanja pred poslednji penal, ali i nakon njega, kada su gosti likovali.

U finalu, rival će biti Monako ili GFA73, njihov meč igra se u četvrtak.